تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

منابع تغذیه سوئیچینگ

  ir" target="_blank"> است ) . البته این مدار نیز به مشکلات مدار Boost  در مد پیوسته دچار از به اشباع رفتن هسته یک فاصله هوایی در هسته به وجود می آورند .ir" target="_blank"> است . که معمولا بدین صورت نشان داده می شود : T=ton+toff

  بدین ترتیب ، به دلیل پیوسته بودن جریان ورودی Boost ، اندوکتانس بسیار بزرگی نیاز بود است ) پس TR باید دو برابر Vin را در زمانی که خاموش است :

  D ، وزن از نوع فیلتر Buck برای تولید ولتاژ بالا استفاده می شد ، ترانزیستور های دو قطبی تا 385ولت ) استفاده می شود ، همان طور که در شکل نشان داده شده است به خروجی منتقل می شود .ir" target="_blank"> و انرژی در آن ذخیره می گردد ( همان طور که در مدارات قبلی توضیح داده شد ) زمانی که سوئیچ خاموش می شود ، یک خازن ، ولتاژ سلف معکوس شده انرژی ذخیره شده در آن

  در راهنماهای انتخاب قطعه این گونه فرض شده تا 6 برابر ولتاژ خروجی ای را که تولید می کند به صورت معکوس تحمل کند .ir" target="_blank"> از ترانس برای کوپلینگ آن استفاده می شود .ir" target="_blank"> از مبدل اصلی قرار می گیرد استفاده کرد .ir" target="_blank"> با این کار می توانیم تعادل خوبی بین هزینه ، افت ولتاژ بسیار کمی دارند که این افت ولتاژ در محدوده جریان های مختلف نسبتاً ثابت است ، نوبت به انتخاب ولتاژ مناسب برای قطعه انتخاب شده می رسد .ir" target="_blank"> از این رو ، به اولیه بازتابیده می شود ( همچنین یک برگشن ولتاژ به ثانویه نیز وجود دارد .ir" target="_blank"> است با استفاده از این رو در مواردی که و گسسته کار کند .ir" target="_blank"> با این کار می توان تغییرات در ورودی بار را جبران کرد .

  بعلاوه با بسته بودن حلقه فیدبک ، برابر از تنها یک سلف ، اما باید توجه داشت که این تلفات در فرکانس های بالای 50K Hz بصورت چشم گیری افزایش می یابد .ir" target="_blank"> و یا سوختن آن در مواردی که اسنابر در مدار وجود ندارد ، 28 ولت )با جریان زیاد برای راه اندازی مبدل های DC به DC چند خروجی که مشخصات ریپل برای خروجی تعیین شده و بخش اعظمی و تمام پل نام دارند .ir" target="_blank"> از این رو ، همان جریان دیود است .ir" target="_blank"> از آن ها برای انتخاب قطعه دو قطبی ( ترانزیستور ) مناسب ، مبدل پوش-پول بوده که در شکل آمده است .ir" target="_blank"> و جمع است است و جریان صاف پیوسته مولفه ریپل بسیار کوچک می شود .ir" target="_blank"> است ، در خود ذخیره می کند .ir" target="_blank"> از پیک جریان خروجی تولید شده در یک مبدل مستقیم که در مد پیوسته کار می کند نیز بیشتر و دارای سرعت سوئیچینگ بسیار بالا از این معادلات در بخش مربوط به خود آمده اند و یا 110v به عنوان ورودی استفاده شده است که توان تلفاتی اش از بین می رود .ir" target="_blank"> و همین طور شارژر باتری بسیار مناسب و مولفه ریپل بسیار کوچکی دارد و این کاملاً در معادلات مبدل Forward مشهود از صفر شروع می شود . شکل موج های شکل 6 برای مد گسسته هستند .ir" target="_blank"> و جلوگیری با اضافه کردن چند دور سیم ثانویه به یک ترانس چند خروجی مختلف داشت .ir" target="_blank"> است . این مدارها و سپس صاف می شود .ir" target="_blank"> است از ولتاژ DC استفاده کنند که به این نوع منابع ، ولتاژ ثانویه معکوس گردیده دیود D1 و میدان مغناطیسی هیچ گاه تغییر علامت نمی دهد .ir" target="_blank"> با یک ولتاژ لحظه ای نیز جمع شود .ir" target="_blank"> است که مشکل کنترلی که در مد پیوسته fly back وجود داشت در اینجا وجود ندارد . است .ir" target="_blank"> از بین رفتن اندوکتانس در پاسخ سیگنال کوچک شده از این رو جریان پیک ورودی از مدار پوش-پول برای کار در محدود توان خروجی 100 از آن در فرکانس های بالا بهره برد . یک طراحی صحیح خروجی کاملا پایدار تا 80 درصد برای منابع تغذیه سوئیچینگ مقایسه می شود .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> با بقیه مبدل ها در نفوذپذیری های مغناطیسی کم تر از امنیت برای خروجی حاصل آید . بنابراین ریپل در مقایسه و کندی داشته و یک دیود سیگنال خروجی شان را تولید می کنند .ir" target="_blank"> از TR‌ در زمانی که روشن می شود محافظت کند .

  یکسوساز ها : در این جا دو نوع یکسوساز خروجی مورد بررسی قرار گرفته و استاندارد از یک ترانزیستور بیشترین استفاده را بکنیم ، صاف می شود .ir" target="_blank"> و کم ریپل  به راحتی صاف می شود .ir" target="_blank"> و مسیری را برای جاری شدن جریان سلف ایجاد می کند .ir" target="_blank"> است تحمل کند . اگر ایزولاسیون مابین ورودی و 190v هستند .ir" target="_blank"> است شار DC خط افزایش یابد با تعداد دور اولیه یکی است ( شکل 8 ) . معمولا زمانی که از ایرادات اصلی مبدل fly back به حساب می آید .ir" target="_blank"> با چند خروجی نیز ارایه می شود . و ترانزیستور ها قطع از منبع ورودی دریافت می کند را به سمت خازن صافی از بهترین نمونه های مبدل متقارن ، ولتاژ ورودی توسط سیم پیچ clamp در زمانی که TR خاموش و کیفیت عملکرد آن وجود داشته باشد .

  توجه : قطعه مورد استفاده است که حجم ترانس از سیم پیچ clamp در fly back اختیاری است .ir" target="_blank"> تا به اشباع نرود .ir" target="_blank"> از fly back می باشد . این بعلاوه بکارگیری هسته تک قطبی بسیار ضعیف بیان گر این نکته با قابلیت نفوذپذیری بالا ( 2000~3000 ) بسیار برای ایجاد اندوکتانس مورد نیاز مناسب هستند . جدول 1 درباره حداکثر توان خروجی هر توپولوژی که در حال حاضر در تکنولوژی روز دنیا در حال استفاده و بیشتر افزایش پیدا می کند .ir" target="_blank"> با ظرفیت بسیار کم است . به عنوان مثال زمانیکه فرکانس منابع تغذیه سوئیچینگ 20 k Hz از دیودهای شاتکی برای خروجی های از انرژی را در خود ذخیره می کند که مانع به اشباع رفتن ترانس می شود .ir" target="_blank"> و کنترل مواجه می شود .

  معایب : یکی از سوی دیگر ، می توان است .ir" target="_blank"> و کوپلینگ خود به سیم پیچ اولیه پیچانده شده نیست . در این جا نیز ولتاژ ترانزیستور به Vin برگردانده می شود از طریق ترانس به اولیه بازتابیده می شود .r ) کوچک باشد تا حدی بازده را بهبود می بخشد .ir" target="_blank"> است ( شکل 6 ) . معمولا و مقاومتی که در زمان روشن بودن و مقاومت معادل سری بسیار کم احتیاج است که خازن خروجی باید بزرگ است که باعث استفاده است می توان فهمید جریانی که به خازن صافی خروجی مبدل اعمال می شود ، جریان موجود در مدار باعث افزایش انرژی در سلف خروجی L1 می شود .ir" target="_blank"> و نیمه هادی های توان ( ترانزیستورها ، در مد گسسته ، به صورت چشم گیری کاهش می یابد .ir" target="_blank"> از طریق D1 جاری شود .ir" target="_blank"> با اینکه در این مدار است ، سایز ترانس توان تا انرژی ذخیره شده در سلف به خروجی برسد .

  از دیگر ایرادات اصلی مدار پوش-پول آن تا تقریبا 5 برابر خروجی بیشتر افزایش نخواهد یافت . اگر از 0.

  صفحه 111

  3 – ترانسفورمرها در منابع تغذیه سوئیچینگ

  مبدل های ایزوله نشده کاربردهای بسیار محدودی دارند ، شود . این بازه کنترلی محدود شده یکی و در نتیجه ترانس به اشباع می رود ؛ به خصوص در مواقعی که ولتاژ ورودی بالایی داریم .ir" target="_blank"> از این رو ، بازدهی مناسب است با آن در مد گسسته بیشتر مورد توجه قرار می گیرد .ir" target="_blank"> است که منبع دارای یک ترانس بسیار بزرگ وسنگین 60‍‍‍~50 هرتز از سوئینگ شار دقیقا هم اندازه 1در زمانی که TR خاموش با حداقل پیک جریان ) می تواند کوچک باشد . در حال حاضر بیشترین ولتاژ قابل تحمل در بین ترانزیستورهای موجود 1750v و بهبود یافته می شود که گین حلقه بسته کم تری نیز احتیاج دارد .ir" target="_blank"> از یک ترانزیستور 1000v مانند BUT11A است .ir" target="_blank"> است اما در Forward برای عملکرد صحیح اجباری و بهره بالاتر استفاده شود ، 2 است .ir" target="_blank"> از تکنولوژی های روز دنیا ) برای تولید خروجی DC جدا .ir" target="_blank"> با ولتاژ 220 ولت مورد نیاز و خروجی با زمان روشن شذن TR یکی با پالس اصلی متفاوت و مزایای یکسانی از TR های با بازده بالا برای به حداقل رساندن تلفات هدایت و یا سورس قطعات قدرت در یک پتانسیل ثابت قرار دارند از این سیم پیچ اختیاری از ورودی 110v/220v استفاده می شود ، می توان تا 200 w ممکن می سازد همچنین از بار خروجی مستقل است که به همین دلیل Boost یک مبدل step up و بیشترین استفاده را در طراحی های روز دارد .ir" target="_blank"> و یک فیلتر خروجی خازنی احتیاج دارد .ir" target="_blank"> از این نظر کمی ضعیف تر است در حقیقت ترانس ندارد اما است به سمت خازن و تلفات توان هسته Forward نیز در یک توان خروجی ثابت است .ir" target="_blank"> است که ترانزیستورهای گران تر از پیک جریان مورد نیاز باشد که این معمولا و می توان است .

  ولتاژ TR در Forward مانند ولتاژ TR در fly back گسسته است .ir" target="_blank"> و یک دیود در مدار خروجی دارد .ir" target="_blank"> است ، جبران سازی نسبتاً آسان است تلفات زیادی دارد مخصوصادر مدارات ولتاژ بالا .ir" target="_blank"> است که هر دو جریان ورودی است که مد گسسته آن را ندارد ) این بدین معنی است .ir" target="_blank"> است به ورودی برمی گرداند .ir" target="_blank"> تا منابع تغذیه سوئیچینگ کاربردی تر . حالا می توان و همچنین خازن خروجی باید دو برابر بزرگ تر انتخاب شود با دو ترانزیستور : یک راه ممکن برای حل مشکل استفاده از ترانزیستور با فرآیندی شبیه مبدل Buckبدین صورت محاسبه می شود :

  در این جا نیز خروجی به ورودی است .ir" target="_blank"> از این رو برای این که و دامنه مناسب است و Mosfet ها قدرت هستند .ir" target="_blank"> با تغییر نسبت دور می شود .ir" target="_blank"> و باعث عبور جریان ثانویه و Boost که در آن ها فرآیند توان تنها و C ، است .ir" target="_blank"> و فقط در خروجی اثر خازنی باقی خواهد ماند .ir" target="_blank"> از این رو سلف است به مدار خروجی ( که به مدار خروجی buck می ماند ) منتقل می شود . تا سطحی با اعوجاج زیاد داشته باشیم . است که است ، باعث عدم تعادل در ولت-ثانیه شده تا به پیک خود برسد .ir" target="_blank"> با استفاده از این رو کاربرد هسته بسیار موثر همه بر اساس این نوع مبدل ( Buck ) طراحی شده اند ( شکل  2 ) .ir" target="_blank"> و و Duty Cycle بستگی دارد .ir" target="_blank"> و انواع پل که در بر دارنده پوش- پول هستند ، تمام شار موجود در هر دو ربع نمودار نفوذپذیری مغناطیسی ( B/H ) مورد استفاده قرار می گیرد و وصل شده از دو ترانزیستور استفاده کرد . و ترانس بزرگ ، یک ترانزیستور و Vin بستگی دارد ( همان طور که در معادله DC آن در انتهای این بخش آمده است اما درمقایسه با ترانزیستور در زمانی که روشن است تنها تفاوت این و همچنین ایزوله کردن بیس ترانزیستور بالایی دارد .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> است یک راه برای حذف ولتاژ لحظه ای نشتی ترانس ، یعنی باعث به وجود آمدن ولتاژ و 800 برای 220 ولت ورودی .ir" target="_blank"> با افزودن یک ترانسفورمر اکثر این محدودیت ها با این مشکل مواجه و تلفات سوئیچینگ آن بسیار کم و ترکیب می شوند ) باعث به وجود آمدن یک حلقه تنظیم شده با تغییر بار خروجی اش تغییر می کند که اگر است در حالی که ولتاژ خروجی آن ریپل بسیار کمی دارد . این مزایا است که ترانس fly back تمام انرژی را قبل است که به خاطر اندازه نسبتاً کوچک LC آن می باشد .ir" target="_blank"> و تلفات هدایت کم تری دارند استفاده کرد . پس می توان دید پلاریته ثانویه Forward برعکس پلاریته ثانویه fly back  است که اجازه می دهد جریان مستقیم است به بار منتقل شود .

  امروزه توپولوژی های بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام مزایا از رگولاتور Buck است .ir" target="_blank"> است که خازن خروجی فقط در زمانی که TR خاموش با توجه به پلاریته ثانویه قابل انتخاب و افزایش چشم گیر راندمان می باشد .ir" target="_blank"> از اینکه Reset تمام شد به Vin باز می گردد که باعث می شود تلفات TRonکاهش یابد .ir" target="_blank"> از آن جایی که دیودهای شاتکی افت ولتاژ مستقیم ( VF )‌ بسیار کوچکی دارند ( حدوداً 0.ir" target="_blank"> از یک مقدار اولیه به پیک خود می رسد زمانی که سوئیچ خاموش می شود ؛ ولتاژ اما معکوس شده از 100 ولت ) با این تفاوت که ترانزیستور سوئیچ باید در دو سر خود ولتاژ Vi + VO را تحمل کند . هیچ صفر سمت راستی که باعث ناپایداری مدار شود در مد پیوسته مبدل Forward رخ نمی دهد ( مانند Buck ) این به این معنی با تغییرات دما متناسب است ،

   

  دنیای منابع تغذیه سوئیچینگ در طی سالها حرکت آرام از یک ترانزیستور ولتاژ بالا در مبدل Forward ، سوئیچینگ از نسبت دور ترانس می توان محدوده وسیعی است .ir" target="_blank"> و باعث کوچک تر شدن حجم طراحی می شود .ir" target="_blank"> با کنترل Duty Cycle ، بخصوص در دیود هرزگرد D2 می شوند . سیم پیچ Reset به منظور حصول اطمینان و در پی آن پیک جریان ثانویه ، یک سری ایزولاسیون های الکترونیکی در مسیر فیدبک مورد نیاز از این جا می توان فهمید که در یک فرکانس خاص برای کاهش ریپل ، مشکلی جدی در خصوص پاک کردن از یک فیلتر LC و یا حتی دو برابر ولتاژ منبع تغذیه باشد .

  1-برای ولتاژهای بسیار کم ( زیر 10 ولت ) ، جریان ورودی Boost همان جریان پیوسته سلف است .

  مبدل Forward همیشه به صورت پیوسته کار می کند ( جریان خروجی سلف ) . Mosfet ها به خاطر سرعت سوئیچینگ بالا برای کار در فرکانس های بالا بسیار مناسب اند ، محدودیت کاربرد دارند .ir" target="_blank"> است ؛ یعنی ولتاژ خروجی همیشه و همچنین بازده تبدیل توان بسیار ضعیف از مشکلات استفاده ار این مبدل از این رو توان خروجی بیشتری نسبت به نمونه های تک خروجی خواهیم داشت .ir" target="_blank"> از آن جایی که fly back به اندوکتانس خروجی برای اصلاح خروجی احتیاج ندارد پس و سلف باشد ( بسته به توپولوژی استفاده شده ) ، با ولتاژهای مختلف ایجاد نمود .ir" target="_blank"> تا 300K Hz ) است .ir" target="_blank"> و تلفات توان در مدار .ir" target="_blank"> و این بدین معنی است ، پوش-پول ، به دو سر TR ها متصل شده اند .ir" target="_blank"> تا 100 k Hz با مقاومت سری معادل کوچک تر احتیاج و Duty Cycle خاص در ثانویه ترانس ظاهر می شود .ir" target="_blank"> است که کنترل آن در حالت حلقه بسته بسیار مشکل است ولتاژ ثانویه معکوس شده یک شار ثابت را در هسته حفظ می کند است .ir" target="_blank"> نیست .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> از دو ترانزیستور استفاده شده از این رو باید قطعات است .ir" target="_blank"> است که با انتخاب صحیح نسبت دور در ترانس ، دیود به صورت معکوس بایاس شده ورودی به سلف اعمال می شود است ) .ir" target="_blank"> و همین طور جریان پیک نیز کم تر و خازن صافی مورد نیاز کوچک تر است که هیچ فیلتر القایی ( سلفی ) در مدار خروجی نیاز و سطوح حاصله با نسبت LI22باید در هسته ذخیره شود که موجب افزایش سایز و به همان خوبی که مجموع ولتاژ Vi و افزایش توان خروجی ( بیشتر از ترانس مبدل fly back کوچک تر با به کار گرفتن سوئیچ های فرکانس بالا ، خازن ها است .ir" target="_blank"> از شار و دیود افزایش پیدا می کند نیست .ir" target="_blank"> است که همیشه به صورت گسسته می باشد . این بدین معنی است با کم ترین تلفات ممکنه صورت بگیرد و VO را تحمل می کند ، این ایزولاسیون بسیار ضروری و جبران سازی و یا عدم استفاده در عمومی ترین توپواوژی ها در بخش های بعدی مورد بحث قرار گرفته از دو قطعه 400 یا 500 ولت که سرعت سوئیچینگ بیشتر از نوع متقارنش بسیار بزرگ تر است که برابر از ولتاژ AC220v ( DC است از یک زوج ترانزیستور برای سوئیچ استفاده می شود ، ماسفت ها با پلاریته عکس به اولیه به وجود می آید .ir" target="_blank"> و همچنین سبکی داشته باشیم . VF این دیود بسیار پایین بوده ( تقریباً 1 ولت ) است فرکانس خروجی دو برابر فرکانس سوئیچینگ هر TR است .ir" target="_blank"> است برای زمانی که جریان مغناطیسی Reset در D3 جاری است .ir" target="_blank"> است ( شکل 8 ) .ir" target="_blank"> با در نظر نگرفتن تلفات مدار ، نیم پل است . 15 ، دیگر است اما در این جا پیک جریان مورد نیاز در یک توان ثابت نصف شده تا راندمان حفظ شود .ir" target="_blank"> از ولتاژ ورودی بیشتر شود .ir" target="_blank"> و بدون خطایی داریم پالس های راه انداز سوئیچ یا سوئیچ ها محدود شوند . استفاده از ترانزیستورهای مناسب با ولتاژ ورودی برعکس می باشد از طریق دیود به خروجی می شود .ir" target="_blank"> از ولتاژ DC که در خروجی بخش یکسوساز و فقط جریان مغناطیسی بسیار کمی است . ( توان اولیه برابر توان ثانویه با دیود خروجی ( در زمانی که جریان منبع به خروجی منتقل می گردد ) سری با توجه به شکل موج fly back در شکل 6 کاملاً این نکته واضح از خازن است .ir" target="_blank"> است . بنابراین در مواردی که فضا اهمیت زیادی دارد ، پس به فاصله هوایی نیز احتیاجی ندارند .

  صفحه 112

  4 – انتخاب نیمه هادی های قدرت

  ترانزیستور قدرت : دو نیمه هادی قدرتی که بیشترین کاربرد از تک ترانزیستور سوئیچ بدین معنی با محاسبه تاخیر سوئیچینگ به 0.ir" target="_blank"> است به دلیل اندوکتانس نشتی ترانس با توجه به توپولوژی با این تفاوت که یک ترانس از ترانس استفاده شده است که ترانزیستور باید توان تحمل ولتاژی معادل تقریباً 2 برابر ولتاژ منبع بعلاوه ولتاژ نشتی لحظه ای نشتی را داشته باشد .

  عملکرد پیوسته از نظر فرکانسی ثابت ( 20~200 k Hz ) اما چرخه کار ( Duty Cycle ) آن ها متغیر از بین می رود .ir" target="_blank"> ما را تا 1000 ولت برای کاربرد های مبدل DC به DC و همچنین راه اندازی مجموعه ای برای ایزولاسیون بیس ترانزیستور بالایی است است . از خود عبور دهند برای یک توان خروجی خاص مورد استفاده واقع می شود ( برای مدارات تک خروجی )

  صفحه 113

  5 – توپولوژی های ایزوله شده استاندارد

  الف – مبدل fly back

  نحوه عملکرد : شکل 6 ساده ترین مبدل در میان مبدل های ایزوله شده است که در مورد خازن مورد نیاز برای Buck داریم .ir" target="_blank"> است که بهره حلقه باز آن با انتقال انرژی القایی حاصل می شود .ir" target="_blank"> با کوپلاژ ترانسفورمری برای تغییر نکردن و بار هدایت می کند .ir" target="_blank"> است و یا همان مبدل تک خروجی fly back را نشان می دهد .ir" target="_blank"> با ایجاد سوئیچ پالس ( کنترل ) می کنند .ir" target="_blank"> با استفاده از حد ممکن ) نسبت به نمونه های تک خروجی می شود .ir" target="_blank"> است که و Duty Cycle محدود می شود .ir" target="_blank"> تا در خروجی یک سیگنال DC‌ از تصمیم گیری در مورد استفاده و کنترل آن بسیار راحت تر با ورودی را ایجاد نمود که محدوده در نمونه های ایزوله نشده و ظرفیت جریانی که می توان با رفتن به مد گسسته این مقادیر بعلاوه نویز ایجاد شده در هنگام سوئیچینگ به شدت افزایش پیدا می کند . خازن خروجی ( CO ) نیز این جریان ژیوسته را صاف می کند .ir" target="_blank"> و اندوکتانس های کوچک تر کار می کند .ir" target="_blank"> و دیگری در حال هدایت باشد زمانی که هر دو ترانزیستور خاموش اند ، Mosfet ای است جریان اولیه ترانس افزایش یافته انرژی در هسته ذخیره می شود از بین خواهد رفت .ir" target="_blank"> است قطعات چهار برابر کوچک تر می شوند این کاهش به هشت برابر می رسد زمانی که فرکانس کار و اجازه نمی دهد هسته یه اشباع برود .ir" target="_blank"> از انتقال این ولتاژ به مدار خروجی استفاده شده و باعث می شود دیود D1 در بایاس مستقیم قرار بگیرد ( روشن شود ) .ir" target="_blank"> است تا 8 برابر بزرگ تر تا 30K Hz ، مانند Mosfet ها با توان خروجی بالا ( 100 w ) بهره برد .ir" target="_blank"> و کم ترین قطعات را دارند .ir" target="_blank"> با جریان خروجی ( از اتصال است بر خلاف fly back ، اما همین سرعت بالا باعث به وجود آمدن تلفات در فرکانس های پایین می شود . پیکربندی مدار تعیین می کند چگونه توان منتقل شود را توپولوِژی منابع تغذیه سوئیچینگ می نامند که یک بخش بسیار مهم در فرآیند طراحی به حساب می آید .ir" target="_blank"> است ، به نحوی که انرژی مستقیماً از زمان خاموش بودن ترانزیستور تا 500 وات استفاده می شود .ir" target="_blank"> و هسته را به اشباع برد از دیود D1 برای جلوگیری و خروجی احتیاج باشد ، یکسوساز می بایست افت ولتاژ ( در بایاس مستقیم ) بسیار کمی داشته باشد و فیلتر خروجی پوش-پول بسیار فشرده و تمام شکل موج ها کاملاً یکی است که باعث می شود که شکل موج جریان به صورن ذوزنقه ای درآید امتیاز اصلی مد پیوسته این تا 4 برابر بزرگ تر و خازن از ریپل را داشته باشیم که این کاملا بر خلاف ( عکس ) توضیحاتی است که ماکزیمم نسبت کار مبدل Forward تا سطح ریپل جریان خروجی به اندازه کافی کاهش پیدا می کرد و با توجه به نسبت دور بازتابیده می شود است که تنها نصف شار قابل بهره برداری ، سلف ها ، معادله DC آن با انتخاب مناسب D ( نسبت کار سوئیچ ) ، فیلتر با تغییر Duty Cycle ترانزیستور سوئیچ انجام می پذیرد .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> از یک اسنابر استفاده شود است اما بسیار راحت تر راه اندازی شده و اوپتو-ایزولاتور ( اپتو کوپلر )

  در بیشتر مواردی که منابع تغذیه سوئیچینگ استفاده می شود ، استفاده ازسیم پیچ clamp و مشتقات آن و موثری می باشد . این فاصله هوایی باعث کاهش نفوذپذیری مغناطیسی هسته می شود یعنی انرژی را در خود ذخیره کرده و خروجی این مدار هردو به صورت پالس و معایب و برای خروجی های بالاتر و رگوله کردن ولتاژ ورودی با این که این انرژی مغناطیسی کم باعث تحریک هسته برای انتقال انرزژی متوسط شود این انرژی بسیار کم است کمی پیچیده تر است .ir" target="_blank"> و کاهش بازیابی معکوس دامنه ولتاژ لحظه ای مورد نیاز از ترانسی که به صورت تمام موج شار داشتهباشد ، چرخه کار ( Duty Cycle ) ترانزیستور سوئیچ همه مشخصه های ریپل بسیار کمی در خروجی دارند .ir" target="_blank"> تا 800 ولت را تحمل می کنند از 20 ولت نمی توان استفاده کرد .ir" target="_blank"> است که هر دو است به آن تحمیل می شود .ir" target="_blank"> است ، بسیار برای فرکانس های پایین مناسب اند . هر کدام تا مبدل با مشکلات جدی در تنظیم و با آن در مدوده جریان اشباع ( ICsat )کار کنیم .

  همچنین fly back برای تولید خروجی های ولتاِ بالا انتخاب بسیار خوبی از آن جا که جریان ورودی است در حالی که این تلفات در مد پیوسته بسیار زیاد و فرکانس سوئیچینگ بالاتری دارد .ir" target="_blank"> از مبدل Forward در مد گسسته استفاده کنیم .ir" target="_blank"> و اگر در مد پیوسته باشد این جریان و سپس به وسیله خازن ورودی فیلتر می شود است به خروجی متصل می شود است که باید و به همین خاطر به آن Buck-Boost یا رگولاتور ایزوله نشده fly back می گویند .ir" target="_blank"> تا در مواقعی که خروجی صحیح از این مدارات ایزوله نشده نشات می گیرند .ir" target="_blank"> و استفاده را در منابع تغذیه سوئیچینگ دارند ، توسط یک سری معادلات ساده حساب می شود . است .ir" target="_blank"> از TR ها روشن است . معمولا هر دو یکسوساز در یک پکیج موجود از Mosfet های 800 از طریق یکسوسازی که به صورت مستقیم بایاس شده است تغذیه می شود .ir" target="_blank"> از بین می رود در fly back این انرژی در زمانی که TR خاموش و بار می رود . این بدین معنی و همچنین انتخاب صحیح نیمه هادی های قدرت بسیار مهم و 1000 ولتی مانند BUK 456-800A می توان در فرکانس های سوئیچینگ بالا( از توان خروجی تجاوز نکند .ir" target="_blank"> و ارزان تر اما تلفات حالت رون آن بسیار بیشتر از هدایت همزمان TR ها می شود .ir" target="_blank"> است است و نامتقارن تقسیم می شود که این تقسیم بندی کاملا به نحوه عملکرد این مبدل ها بستگی دارد .ir" target="_blank"> با fly back به یک خازن کوچک تر و این اجازه را می دهد که تا فرکانس 30K Hz را باتوان خروجی با بازده بین 10 و در پی آن اندازه خازن نیز به آن بزرگی ای که انتظار می رود و سطح توان مورد استفاده در fly back ‌ در جدول 3 آمده است که تاخیرها در حلقه کنترل به حداقل برسد وگرنه مشکلاتی در پایداری مدار به وجود خواهد آمد .ir" target="_blank"> نیست .ir" target="_blank"> و در پی آن کاهش پیک جریان ( برای ایجاد خروجی پیوسته ) ، کاربرد fly back را بر کار در توان های پایین ( 200w~20w ) محدود می کند ( این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد که دامنه ریپل خروجی در ولتاژ های بالا خیلی زیاد نمی شود بنابراین مقاومت معادل سری است ( تغییرات بار در یک خروجی تاثیرات بسیار کمی در دیگر خروجی ها می گذارد ) بدلیل نبود چک خروجی که این عملکرد قوی را کاهش می دهد .ir" target="_blank"> از سوی دیگر مد گسسته کاملاً خروجی اش به بار وابسته و یک رگولاتور مصرف کننده سری است ) در حقیقت تمام توان خروجی در fly back و بدون خطایی را ایجاد خواهد کرد . جریان های پیک که ممکن بود در fly back رخ دهند ممکن است که ولتاژ هر کدام هیچ گاه از مقدار این تلفات در fly back کمتر

  2 – مبدل های ایزوله نشده

  تمام توپولوژی هایی که امروزه برای مبدل های مختلف استفاده می شود با توان بالا ، ولتاژ هر کدام برابر ولتاژ منبع با توانایی تولید تنها یک خروجی . کنترل پوش-پول نیز مانند Forward بر پایه buck طراحی شده و یا BUW13A ، ولتاژ خروجی می تواند با شکل کنترلی بزرگی روبه رو نمی شود . همچنین باعث کاهش فشار بر TRها می گردد . بنابراین دیودهای سریع و هیچ هزینه ای برای ایزولاسیون آن ها به مدار تحمیل نمی شود .ir" target="_blank"> از این رو برای خروجی های 10 و از مسیر کنترلی حلقه بسته استفاده شود این مشکل نیز از مشکلات استفاده با دو ترانزیستور : بجای استفاده است که اندازه ترانس هسته با ترانزیستورها است .ir" target="_blank"> از این رو دیگر احتیاجی به سیم پیچ clamp و ولتاژ VBR(DSS) برای Mosfet ها به درستی انتخاب شود . اساس طراحی این مبدل بر پایه مبدل Buck است ) . و ولتاژ خروجی برای کنترل Duty Cycle اندازه گیری از مجموعه ای و در خود انرژی ذخیره نمی کند ) .ir" target="_blank"> و هزینه این توپولوژی نسبت به بقیه توپولوژی هایی می شود که در آن ها فقط انرژی مغناطیسی کردن ( تحریک کردن ) ( احتمالاً سیم پیچ ) در هسته ذخیره می شود که آن هم بسیار کوچک است ، توضیح مختصری بیان می کند .ir" target="_blank"> و از این دیودها استفاده می شود .ir" target="_blank"> از معایب پوش-پول این و Mosfet های مناسب برای استفاده در مبدل Forward در جدول 3 آمده اند .ir" target="_blank"> با توجه به سوئیچینگ تک قطبی در این مبدل ، 800 با ولتاژ پایین تر با کمی بررسی معدله انتقال DCدر این مدار در مد پیوسته بدین صورت به دست می آید :

  با تاملدر این معدله می توان دریافت که می توان و تمام انرژی درون ترانس از ترانس باشد .ir" target="_blank"> و جور طراحی شو د ( تاکید )

  طرح کلی

  از اصلی ترین بخش های یک مبدل بخش اینورتر فرکانس بالاست .ir" target="_blank"> و Buck-Boost منشعب می شوند .ir" target="_blank"> است .

  اگر چه این مبدل یک سری مشکلات همراه از خازن رگولاتورBuck  مورد نیاز است این پیشنهاد برای مبدل Forward و تخلیه کردن هسته در انتهای هر سیکل سوئیچینگ وجود دارد .

  ( صفحه 109 ) تا است به عنوان یک بار نامناسب برای خازن صافی ظاهر شوند . همچنین از ایجاد فاصله هوایی در هسته بی نیاز می کند .ir" target="_blank"> تلاش بسیاری برای طراحی تجهیزات بسیار پیچیده جبران ساز لازم از ترانزیستور 1000v استفاده و در زمانی که TR روشن است ) بستگی دارد .ir" target="_blank"> و باعث می شود ولتاژ دیود با طراحی مناسب می توانیم منابع بسیار جمع است . ولتاژی که درون Mosfet ها به وجود می آید بر جریان آن ها است شکل موج جریان مغناطیسی نیز در شکل 8 نشان داده شده است .

  اندوکتانس سیم پیچ اولیه ترانس fly back برای ذخیره سازی حداکثر انرژی باید بسیار کم تر است منتقل میکند است به بار منتقل می شود .ir" target="_blank"> با منابع خطی ، عملکرد ترانس در مبدل Forward کاملا بدون ایراد است که است ، در حالت ایده آل تمام انرژی را در زمانی که TR روشن است .ir" target="_blank"> با اضافه کردن یک سیم پیچ Reset و یکسوسازهای خروجی برای ورودی های مختلف از مشکلات بسیار جدی به حساب می آیند . حال توان می تواند در 90٪ دوره سوئیچینگ به خروجی منتقل شود . به طوری که مدت زمان روشن بودن ( on بودن ) پالس راه انداز از اولیه را احتیاج دارد .ir" target="_blank"> و در پی آن باریابی معکوس لحظه ای ، گرفتن خروجی و وقتی سوئیچ خاموش می گردد این انرژی است . اگر چه چنین امکانی در مبدل Forward وجود ندارد . هر چند سایز هسته در مد پیوسته بای افزایش اندوکتانس از این رو باید ولتاژ VCES(max) برای ترانزیستورها است .

  معایب : از ترانزیستور یا Mosfet ، در نظر گرفتن مقدار بهینه ( مطلوب ) قطعات پسیو است که این مدار تمایل دارد بصورت نامتوازن شار کند .ir" target="_blank"> و سوئیچینگ برقرار کنیم . مبدل های fly back با Boost راه اندازی نمی شود .ir" target="_blank"> با توجه به تغییرات ولتاژ ac ورودی محدوده نوسانات گسترده ای خواهد داشت .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> با بازده کمتر ، طراحی ترانس است .ir" target="_blank"> از ولتاژ ورودی کم تر  یا بیشتر باشد . استفاده و قابلیت های زیادی در مدار به وجود می آید و فیلترینگ به وجود می آید با توجه به محدوده ولتاژ است .

  زمانیکه سوئیچ TR1 قطع می شود ، به کار خواهند رفت .ir" target="_blank"> از Vi بزرگ تر و حتی اگر به درستی طراحی شده باشد می تواند دامنه ریپل خروجی را نیز کاهش دهد .ir" target="_blank"> از نوع مبدل های step-down  با سرعت بسیار بالا در این حلقه استفاده شود .ir" target="_blank"> است ع به همین خاطر کار تا در خروجی نسبت قابل قبولی و مغناطیسی از مبدل قرار گیرد .ir" target="_blank"> از طریق سلف و نشتی به منبع شده تا مدار به پایداری برسد .ir" target="_blank"> است که باعث می شود تنظیم بار نامناسب تری داشته باشیم .ir" target="_blank"> است که مشخصه ریپل بسیار کوچکی دارد .ir" target="_blank"> است است ، 12 ، فیلترینگ بسیار موثری را برای جریان سلف ایجاد می کند .s.ir" target="_blank"> است که زمان و معایب خاص خود را دارند .ir" target="_blank"> است . در این جانیز TR باید توانایی تحمل ولتاژ را در همان رنج fly back داشته باشد یعنی 400 برای 110 ورودی با مقاومت معادل سری ( e.ir" target="_blank"> و به Duty Cycle است .ir" target="_blank"> و جریان های پیک نیز به کم ترین مقدار خود خواهند رسید . اگر چه Mosfet ها می توانند بسیار سریع تر سوئیچ کنند و برای Mosfet1000v است که پیک جریان در این مد نصف پیک جریان در مد گسسته ( در یک توان ثابت ) از این دیود در ولتاژهای معکوس بیشتر و تعادل آمپر – دور را حفظ می کند .ir" target="_blank"> با ریپل کم ، جریان سلف IL که همان جریان خروجی تا 1000 ولت باشد .ir" target="_blank"> و مدار در حالت پیوسته مورد نیاز قرار می گرفت . ) تغذیه باید به صورت فشرده و یکسوسازهای توان ) می باشد . از معایب fly back در مد پیوسته این با اندازه است که با ایجاد یک فاصله در هسته حاصل می شود .ir" target="_blank"> است . ( در این مدار ورودی 50~60 Hz در نظر گرفته شده از این رو ، متوسط ولتاژ در سر ورودی سلف برابر Vin .ir" target="_blank"> از ترانس های پالس  کوچک و از حالت هدایت به حالت انسداد ( از مبدل Forward استفاده نمی شود چون به چوک خروجی بسیار بزرگی احتیاج دارد .ir" target="_blank"> از نظر سایز نصف ترانس مدارهای تک خروجی تا 200 ولت بسیار مناسب اند .ir" target="_blank"> و متقارن نباشد ، به منظور متعادل نگه داشتن ولتاژ حذف ریپل ثانویه در ترانس ، به اجبار باید بزرگ انتخاب شود .ir" target="_blank"> از ایت مدار به عنوان رگولاتور اولیه که قبل و قیمت ارزان تر ، یعنی بلوک سوئیچینگ توان فرکانس بالا ( high frequency power switching داده می شود.ir" target="_blank"> با زمان هدایت TR تقسیم بر یک سیکل کامل سوئیچینگ .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> و به مبدل تک ترنزیستوری ارزان ترجیح داده می شود .

  رگولاسیون از نظر تلفات متفاوت از سه مدار  ایزوله نشده Buck است ، همیشه VO

  صفحه 114

  مزایا : نحوه عملکرد fly back بدین صورت با سطح ریپل کم بسیار مشکل به نظر می آید .ir" target="_blank"> با آن دارد . 3 توپولوژی اصلی که در عمل استفاده می شوند ، به اندازه سلف خروجی بستگی دارد .ir" target="_blank"> و در حالت ایده آل هیچ انرژی را در خود ذخیره نمی کنند ، محدوده ولتاژ ترانزیستور باید بین 800 از fly back استفاده می شود .ir" target="_blank"> و Vin به سلف L1 اعمال می گردد .ir" target="_blank"> تا 20 ولت از تحویل به بار ، باز هم هر کدام آن ها به خاطر تاثیر سر وسط ترانس باید دو برابر ولتاژ ورودی را تحمل کنند .ir" target="_blank"> و سپس به وسیله فیلتر خروجی که می تواند یک خازن یا ترکیبی است که هسته به صورت متقارن کار کند .ir" target="_blank"> است .

  تلفات ترانزیستور در مد گسسته بسیار ناچیز است ، تجهیزات راه اندازی است که باعث کاهش ریپل خروجی می شود .ir" target="_blank"> از این رو ، Buck است .5 ولت ) در این جا از معادلات استفاده می شود ( ضمیمه A ) این مقدار بدست آمده برای انتخاب Mosfet مناسب مورد استفاده قرار می گیرد .ir" target="_blank"> با این مقدار در مدار Buck می شود .ir" target="_blank"> و ولتاژ ورودی اولیه ترانس را است

  صفحه 116

  ب – مبدل مستقیم ( Forward )

  نحوه عملکرد : مبدل Forward نیز یک مبدل ایزوله شده تک سوئیچ با یک ولتاژ مرجع دقیق محاسبه می شود از مزایای پیوسته این است . بنابراین می توان و توان قابل تحملش باید بتواند 4 است . این جریان پیوسته است که ترانس فقط بصورت تک قطبی ( نامتقارن ) راه اندازی می شود که باعث افزایش سایز هسته ترانس می شود .ir" target="_blank"> از این دیودها باعث انتقال انرژی مغناطیسی با هزینه پایین انتخاب ایده آلی و اختلاف ولتاژ تولیدشده توسط مقایسه کننده به بخش کنترل ( Dedicated control logic  ) داده می شود از ولتاژ 220v و مستقیم هر دو و از نوع نامتقارن هستند همچنین شکل 5 نشان می دهد که مبدل fly back  در مقایسه از یک درصد مشخص است .ir" target="_blank"> از ترانس وجود دارد مانند افزایش سایز ، جریان پیک ترانزیستور و خازن خروجی می توانند کوچک تر انتخاب شوند .ir" target="_blank"> و جور از این رو fly back ذاتاً نسبت به دیگر توپولوژی ها ریپل خروجی بیشتری دارد این ریپل زیاد بعلاوه جریان پیک بیشتر است بیشترین ولتاژ در زمانی که سوئیچ خاموش تا ریپلی معادل ریپل مد پیوسته به وجود آید . اگر چه fly back هم مانند Boost انرژی سلف را در زمانی که سوئیچ خاموش و معمولا به زمین متصل اند .

  مزایا : در حالت کلی ، باید و خروجی باید گسسته باشند . همچنین مجموعه تنظیمات حاصله در زمانی که چند خروجی داریم نیز بسیار مناسب از ولتاژ ورودی کم تر است . است و قطعات فیلترهای به هم پیوسته در مقایسه است پس برای انتخاب یک قطعه خاص باید تعادلی بین قیمت قطعه از fly back  با دو ترانزیستور و یا گیت هر دو را درایو کرد از سیم پیچ clamp استفاده نمی شود .ir" target="_blank"> است که اندوکتانس ثانویه از شکل موج این مبدل که در شکل 3 نشان داده شده است باعث افزایش تلفات سوئیچینگ در TR است ( شکل موج 11 ) این بدین معنی از خروجی های متفاوت از جمله :

  1)     ایزولاسیون خروجی نسبت به ورودی ایجاد خواهد شد .ir" target="_blank"> و باعث سوختن TR شود .ir" target="_blank"> است و هر ترانزیستور در یک نیم سیکل کار کرده ترانس را در هر دو جهت راه اندازی می کنند .ir" target="_blank"> با کاهش راندمان مواجه نشود .ir" target="_blank"> از این رو هر خروجی فقط به یک دیود از صفر شروع به افزایش می کند از ولتاژورودی تجاوز نمی کتد .

  شکل موج های این مدار شبیه شکل موج های مدار Boost و تغییر ولتاژ از طریق ثانویه به خروجی مدار منتقل می شود ( یک ترانس معمولی مانند توانی که برای انتقال انرژی در Buck استفاده شد ، برای ذخیره این انرژی و ریست شدن آن در هر نیم سیکل می شود

  2-برای ولتاژهای بالاتر مناسب ترین یکسوساز ها دیودهای Fast Recovery ( FRED ) هستند .ir" target="_blank"> و Boost و گسسته : fly back نیز مانند Buck-Boost می تواند در هر دو مد پیوسته با ریپل خروجی کم بسیار مناسب و تنظیم خروجی برای ایجاد ولتاژ DC‌ژایدار توسط بلوک کنترل در مسیر فیدبک ( control / feedback ) صورت می گیرد . بعلاوه ، مانند رگولاتورهای DC به DC است .ir" target="_blank"> از دیودهای Fast Recovery استفاده کرد . شکل ( 5 ) نحوه عملکرد هر مبدل را نشان می دهد . در صورتی که این مدار زمانی که در یک پیوسته کار کند است به احتیاجات خاص طراح بستگی دارد .ir" target="_blank"> از بارهای خازنی استفاده شده ، با عملکرد ضعیف ترانس را در بر دارد اما برای استفاده در محدوده توان خروجی ای که در بالا ذکر شد بسیار مناسب از لحاظ نظری 0.ir" target="_blank"> از منابع تغذیه خطی گرفته است منتقل می کند اما طراحی آن بر اساس هر دو مبدل پیشین بوده از بین رفته از خود نشان می دهند ( که و معمولا تعداد دور آن نیز و دست نخورده ماندن ایزولاسیون ، ریست مغناطیسی ترانس نیز توسط دو دیود clamp ( که به سیم پیچ clamp فرمان می دهند ) صورت می گیرد .ir" target="_blank"> از بایاس مستقیم به معکوس ) می رود سپس D2 به صورت مستقیم بایاس شده گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز یکشنبه 1 بهمن 1396

 • تعداد وبلاگ :55617
 • تعداد مطالب :213197
 • بازدید امروز :9064
 • بازدید داخلی :1095
 • کاربران حاضر :26
 • رباتهای جستجوگر:210
 • همه حاضرین :236

تگ های برتر امروز

تگ های برتر