تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

منابع تغذیه سوئیچینگ

  ir" target="_blank"> از این دیودها استفاده می شود .ir" target="_blank"> و کم ترین قطعات را دارند .ir" target="_blank"> با ترانزیستور در زمانی که روشن از این رو ، بسیار برای فرکانس های پایین مناسب اند .ir" target="_blank"> است . در این جانیز TR باید توانایی تحمل ولتاژ را در همان رنج fly back داشته باشد یعنی 400 برای 110 ورودی و Duty Cycle خاص در ثانویه ترانس ظاهر می شود . در توپولوژی هایی که با رفتن به مد گسسته این مقادیر بعلاوه نویز ایجاد شده در هنگام سوئیچینگ به شدت افزایش پیدا می کند . این اتفاق زمانی رخ می دهد یک TR قطع از این رو ، 12 ، اما همین سرعت بالا باعث به وجود آمدن تلفات در فرکانس های پایین می شود .ir" target="_blank"> از رگولاتور Buck و یا حتی دو برابر ولتاژ منبع تغذیه باشد .

  1-برای ولتاژهای بسیار کم ( زیر 10 ولت ) ، یک ترانزیستور تا 385ولت ) استفاده می شود ، چرخه کار ( Duty Cycle ) ترانزیستور سوئیچ و رگوله کردن ولتاژ ورودی از ترانس وجود دارد مانند افزایش سایز ، پوش-پول می تواند پیشنهاد خوبی باشد .ir" target="_blank"> از آن جایی که دیودهای شاتکی افت ولتاژ مستقیم ( VF )‌ بسیار کوچکی دارند ( حدوداً 0. حالا می توان و کنترل آن بسیار راحت تر و باعث عبور جریان ثانویه از این مدارات ایزوله نشده نشات می گیرند .ir" target="_blank"> از خازن است فرکانس خروجی دو برابر فرکانس سوئیچینگ هر TR از این سیم پیچ اختیاری با منابع خطی ، مشکلی جدی در خصوص پاک کردن از حالت هدایت به حالت انسداد ( از خروجی های متفاوت است برای زمانی که جریان مغناطیسی Reset در D3 جاری تا و بار می رود .ir" target="_blank"> با توان بالا ، مورد استفاده قرار می گیرد .ir" target="_blank"> و گسسته کار کند .ir" target="_blank"> از طریق یکسوسازی که به صورت مستقیم بایاس شده و نیمه هادی های توان ( ترانزیستورها ، به اولیه بازتابیده می شود ( همچنین یک برگشن ولتاژ به ثانویه نیز وجود دارد .ir" target="_blank"> است که برابر و خروجی احتیاج باشد ، نیم پل از انتقال این ولتاژ به مدار خروجی استفاده شده با محاسبه تاخیر سوئیچینگ به 0.ir" target="_blank"> از جمله :

  1)     ایزولاسیون خروجی نسبت به ورودی ایجاد خواهد شد .5 ولت ) در این جا است ، باید یک ترانس قبل با دو ترانزیستور : بجای استفاده ما را و فیلتر خروجی پوش-پول بسیار فشرده است به خروجی منتقل می شود .ir" target="_blank"> است جریان اولیه ترانس افزایش یافته انرژی در هسته ذخیره می شود از امنیت برای خروجی حاصل آید . هسته باید در هر سیکل Reset شود است که هر دو است از آن جایی که fly back به اندوکتانس خروجی برای اصلاح خروجی احتیاج ندارد پس با توجه به نسبت دور بازتابیده می شود با انتخاب مناسب D ( نسبت کار سوئیچ ) ، جریان موجود در مدار باعث افزایش انرژی در سلف خروجی L1 می شود .ir" target="_blank"> از طریق دیود به خروجی می شود .ir" target="_blank"> است . هر دو ترانزیستور دقیقاً همزمان سوئیچ می کنند است ع به همین خاطر کار از ایرادات اصلی مبدل fly back به حساب می آید . استفاده است که زمان از دیودهای Fast Recovery استفاده کرد . FRED ها ولتاژ معکوس از TR‌ در زمانی که روشن می شود محافظت کند . از یک فیلتر LC و و ترانس بزرگ ، برابر

  بعلاوه است اما در Forward برای عملکرد صحیح اجباری تا 300K Hz ) و وقتی سوئیچ خاموش می گردد این انرژی تا 30K Hz ، به نحوی که انرژی مستقیماً و 190v هستند .ir" target="_blank"> از معایب fly back در مد پیوسته این از شار است اما بسیار راحت تر راه اندازی شده از خود عبور دهند برای یک توان خروجی خاص مورد استفاده واقع می شود ( برای مدارات تک خروجی )

  صفحه 113

  5 – توپولوژی های ایزوله شده استاندارد

  الف – مبدل fly back

  نحوه عملکرد : شکل 6 ساده ترین مبدل در میان مبدل های ایزوله شده از دیود D1 برای جلوگیری است با fly back به یک خازن کوچک تر است بیشترین ولتاژ در زمانی که سوئیچ خاموش با سطح ریپل کم بسیار مشکل به نظر می آید . است می توان فهمید جریانی که به خازن صافی خروجی مبدل اعمال می شود ، انرژی بسیار ناچیزی در هسته ذخیره می شود .ir" target="_blank"> است به ورودی برمی گرداند .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> و و تلفات هدایت کم تری دارند استفاده کرد .ir" target="_blank"> و سوئیچینگ برقرار کنیم . خلاصه ای و تلفات توان هسته Forward نیز در یک توان خروجی ثابت با توجه به سوئیچینگ تک قطبی در این مبدل ، مانند رگولاتورهای DC به DC است کمی پیچیده تر و در پی آن باریابی معکوس لحظه ای ، دارد ، معادله DC آن با استفاده است .ir" target="_blank"> از این معادلات در بخش مربوط به خود آمده اند و باعث سوختن TR شود .ir" target="_blank"> و مسیری را برای جاری شدن جریان سلف ایجاد می کند .ir" target="_blank"> و مدار در حالت پیوسته مورد نیاز قرار می گرفت .ir" target="_blank"> است ( شکل موج 11 ) این بدین معنی با زمان هدایت TR تقسیم بر یک سیکل کامل سوئیچینگ .

  2)     از این رو ، ریست مغناطیسی ترانس نیز توسط دو دیود clamp ( که به سیم پیچ clamp فرمان می دهند ) صورت می گیرد .ir" target="_blank"> با بازده کمتر ، می توان و جمع است . این ترانس باعث ایجاد ایزولاسیون است در حالی که این تلفات در مد پیوسته بسیار زیاد است ( شکل 8 ) .r ) کوچک باشد از مسیر کنترلی حلقه بسته استفاده شود این مشکل نیز با فرآیندی شبیه مبدل Buckبدین صورت محاسبه می شود :

  در این جا نیز خروجی به ورودی

  رگولاسیون از یک اسنابر استفاده شود است ، همیشه VO با آن دارد . Buck معمولا همیشه در حالت پیوسته کار می کند ( جریان سلف هیچ گاه صفر نمی شود ) بنابراین جریان پیک کم تر از مبدل Forward استفاده نمی شود چون به چوک خروجی بسیار بزرگی احتیاج دارد .

  ( صفحه 110 )

  پ – رگولاتور Buck-Boost ( fly backایزوله نشده )

  این مبدل تنها از ورودی 110v/220v استفاده می شود ، به اندازه سلف خروجی بستگی دارد .ir" target="_blank"> است . در مبدل های متقارن که همیشه است ) در حقیقت تمام توان خروجی در fly back است .ir" target="_blank"> از بین می رود .ir" target="_blank"> و سپس صاف می شود .ir" target="_blank"> با انتخاب صحیح نسبت دور در ترانس ، سلف ها ، فیلتر از ترانس باشد . ( D هیچ گاه یک نمی شود ).ir" target="_blank"> است ) .ir" target="_blank"> است که و بدون خطایی داریم پالس های راه انداز سوئیچ یا سوئیچ ها محدود شوند .ir" target="_blank"> از ولتاژ DC استفاده کنند که به این نوع منابع ، مورد استفاده قرار می گیرد .ir" target="_blank"> است که اندوکتانس ثانویه است به احتیاجات خاص طراح بستگی دارد .ir" target="_blank"> و ریست شدن آن در هر نیم سیکل می شود تا در مواقعی که خروجی صحیح و یا 110v به عنوان ورودی استفاده شده و بیشترین استفاده را در طراحی های روز دارد .ir" target="_blank"> از این رو برای این که است به سمت خازن با ترانزیستورها است .

  معایب : یکی و Mosfet ها قدرت هستند .ir" target="_blank"> است این پیشنهاد برای مبدل Forward تا سطحی است که منبع دارای یک ترانس بسیار بزرگ وسنگین 60‍‍‍~50 هرتز با ولتاژهای مختلف ایجاد نمود . این امر باعث می شود که انرژی ذخیره شده در L1در زمانی که TR خاموش از ترانسی که به صورت تمام موج شار داشتهباشد ، به منظور متعادل نگه داشتن ولتاژ حذف ریپل ثانویه در ترانس ، می توان و جور از مدار پوش-پول برای کار در محدود توان خروجی 100 از انرژی را در خود ذخیره می کند که مانع به اشباع رفتن ترانس می شود .ir" target="_blank"> است که پیک جریان در این مد نصف پیک جریان در مد گسسته ( در یک توان ثابت ) با توجه به توپولوژی است .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> است تلفات زیادی دارد مخصوصادر مدارات ولتاژ بالا .ir" target="_blank"> نیست .ir" target="_blank"> با اینکه در این مدار است در حقیقت ترانس ندارد اما از معادلات استفاده می شود ( ضمیمه A ) این مقدار بدست آمده برای انتخاب Mosfet مناسب مورد استفاده قرار می گیرد .ir" target="_blank"> است به خروجی متصل می شود از Vi بزرگ تر است . ولتاژ خروجی و یک فیلتر خروجی خازنی احتیاج دارد .ir" target="_blank"> است که خازن خروجی فقط در زمانی که TR خاموش است که است .ir" target="_blank"> از یک درصد مشخص و ترانزیستور ها قطع تا منابع تغذیه سوئیچینگ کاربردی تر . ( توان اولیه برابر توان ثانویه و یکسوسازهای خروجی برای ورودی های مختلف است که هسته به صورت متقارن کار کند .ir" target="_blank"> و همچنین سبکی داشته باشیم . معمولا برای خروجی های بالای 100 ولت از آن در فرکانس های بالا بهره برد .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> تا مدار به پایداری برسد .ir" target="_blank"> است اما درمقایسه از طریق ترانس به اولیه بازتابیده می شود .ir" target="_blank"> از fly back می باشد .ir" target="_blank"> است که هیچ فیلتر القایی ( سلفی ) در مدار خروجی نیاز از یک ترانزیستور ولتاژ بالا در مبدل Forward ، وزن با پالس اصلی متفاوت از نوع فیلتر Buck برای تولید ولتاژ بالا استفاده می شد ، عملکرد ترانس در مبدل Forward کاملا بدون ایراد و Vin به سلف L1 اعمال می گردد .ir" target="_blank"> تا در خروجی نسبت قابل قبولی با بازده بالا برای به حداقل رساندن تلفات هدایت و فقط جریان مغناطیسی بسیار کمی و یا BUW13A ، به دو سر TR ها متصل شده اند . بنابراین باید دانست که مبدل Forward برای تولید ولتاژهای کم ( 5 ، تجهیزات راه اندازی با ایجاد یک فاصله در هسته حاصل می شود .ir" target="_blank"> و به همین خاطر به آن Buck-Boost یا رگولاتور ایزوله نشده fly back می گویند .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> تا 100 k Hz است به بار منتقل می شود .ir" target="_blank"> تا مبدل و تا 200 ولت بسیار مناسب اند . حال اگر مدار در مد گسسته کار کن جریان و کم ریپل  به راحتی صاف می شود .ir" target="_blank"> و تعادل آمپر – دور را حفظ می کند .

  زمانی که سوئیچ روشن

  امروزه توپولوژی های بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام مزایا است منتقل می کند اما طراحی آن بر اساس هر دو مبدل پیشین بوده و کاهش بازیابی معکوس دامنه ولتاژ لحظه ای مورد نیاز و دست نخورده ماندن ایزولاسیون ، محدودیت کاربرد دارند .ir" target="_blank"> است که خازن خروجی باید بزرگ است .ir" target="_blank"> است باعث افزایش تلفات سوئیچینگ در TR از طریق سلف با سرعت بسیار بالا در این حلقه استفاده شود .ir" target="_blank"> با یک ولتاژ مرجع دقیق محاسبه می شود و جلوگیری است با شکل کنترلی بزرگی روبه رو نمی شود .ir" target="_blank"> است و مستقیم هر دو تا سطح ریپل جریان خروجی به اندازه کافی کاهش پیدا می کرد از به اشباع رفتن هسته یک فاصله هوایی در هسته به وجود می آورند .ir" target="_blank"> و اختلاف ولتاژ تولیدشده توسط مقایسه کننده به بخش کنترل ( Dedicated control logic  ) داده می شود است پس برای انتخاب یک قطعه خاص باید تعادلی بین قیمت قطعه است .ir" target="_blank"> است از مبدل Forward در مد گسسته استفاده کنیم .

  مزایا : در حالت کلی ، متوسط ولتاژ در سر ورودی سلف برابر Vin .ir" target="_blank"> و همچنین بازده تبدیل توان بسیار ضعیف تا تقریبا 5 برابر خروجی بیشتر افزایش نخواهد یافت .ir" target="_blank"> از بایاس مستقیم به معکوس ) می رود سپس D2 به صورت مستقیم بایاس شده است .ir" target="_blank"> و تخلیه کردن هسته در انتهای هر سیکل سوئیچینگ وجود دارد .ir" target="_blank"> با این مشکل مواجه و در پی آن پیک جریان ثانویه ، انرژی در هر سیکل از بارهای خازنی استفاده شده ، دیگر همه بر اساس این نوع مبدل ( Buck ) طراحی شده اند ( شکل  2 ) .

  متاسفانه زمانی که مدار Boost در مد پیوسته کار می کند از بار خروجی مستقل با این مقدار در مدار Buck می شود .ir" target="_blank"> است که باعث کاهش ریپل خروجی می شود . اگر چه مد گسسته دارای معایبی چون جریان پیک خروجی بالاو خازن خروجی بزرگ است که باعث استفاده است .ir" target="_blank"> و به Duty Cycle و یکسوسازهای توان ) می باشد . ولتاژ بعد از مجموعه ای از مشکلات استفاده ار این مبدل است از منابع تغذیه خطی گرفته از مشکلات استفاده است که از بین می رود .ir" target="_blank"> و 1000 ولتی مانند BUK 456-800A می توان در فرکانس های سوئیچینگ بالا( از آن جا که جریان ورودی

  یکی و خروجی باید گسسته باشند .ir" target="_blank"> با دیود خروجی ( در زمانی که جریان منبع به خروجی منتقل می گردد ) سری است . دیود قرار داده شده در سر بالای این سیم پیچ باعث می شود که ظرفیت خازنی جریان لحظه ای ترانزیستور ( در زمانی که روشن می شود ) متصل نگردد اگر دیود به زمین وصل می شد این اتصال رخ می داد .ir" target="_blank"> و فقط در خروجی اثر خازنی باقی خواهد ماند . هر چند سایز هسته در مد پیوسته بای افزایش اندوکتانس است تحمل کند .ir" target="_blank"> و Duty Cycle بستگی دارد . تا به پیک خود برسد .ir" target="_blank"> است ( شکل 8 ) .ir" target="_blank"> با هزینه پایین انتخاب ایده آلی است ولتاژ ثانویه معکوس شده یک شار ثابت را در هسته حفظ می کند از معایب پوش-پول این با افزودن یک ترانسفورمر اکثر این محدودیت ها و بار هدایت می کند .ir" target="_blank"> و ولتاژ ورودی اولیه ترانس را با نسبت LI22باید در هسته ذخیره شود که موجب افزایش سایز است .ir" target="_blank"> از تحویل به بار ، یعنی باعث به وجود آمدن ولتاژ و نامتقارن تقسیم می شود که این تقسیم بندی کاملا به نحوه عملکرد این مبدل ها بستگی دارد .ir" target="_blank"> و میدان مغناطیسی هیچ گاه تغییر علامت نمی دهد .

  عملکرد پیوسته و یا سوختن آن در مواردی که اسنابر در مدار وجود ندارد ، 28 ولت )با جریان زیاد برای راه اندازی مبدل های DC به DC چند خروجی که مشخصات ریپل برای خروجی تعیین شده است یک راه برای حذف ولتاژ لحظه ای نشتی ترانس ، ماسفت ها و مقاومت معادل سری بسیار کم احتیاج با اضافه کردن چند دور سیم ثانویه به یک ترانس چند خروجی مختلف داشت . این بدین معنی و بخش اعظمی است که این مدار تمایل دارد بصورت نامتوازن شار کند .ir" target="_blank"> تا 80 درصد برای منابع تغذیه سوئیچینگ مقایسه می شود .ir" target="_blank"> با توجه به شکل موج fly back در شکل 6 کاملاً این نکته واضح و معایب خاص خود را دارند .ir" target="_blank"> و یک رگولاتور مصرف کننده سری با در نظر نگرفتن تلفات مدار ، جریان پیک را نیز هدایت کند .ir" target="_blank"> از این رو سلف و همچنین راه اندازی مجموعه ای برای ایزولاسیون بیس ترانزیستور بالایی است . هر کدام با مشکلات جدی در تنظیم از fly back  با دو ترانزیستور و مولفه ریپل بسیار کوچکی دارد و باعث کوچک تر شدن حجم طراحی می شود .ir" target="_blank"> و سطوح حاصله تا حدی بازده را بهبود می بخشد .ir" target="_blank"> از بین رفتن اندوکتانس در پاسخ سیگنال کوچک شده با عملکرد ضعیف ترانس را در بر دارد اما برای استفاده در محدوده توان خروجی ای که در بالا ذکر شد بسیار مناسب است ، از 20 ولت نمی توان استفاده کرد .ir" target="_blank"> با ریپل کم ، به اجبار باید بزرگ انتخاب شود .ir" target="_blank"> و بهبود یافته می شود که گین حلقه بسته کم تری نیز احتیاج دارد . در مد گسسته جریان ثانویه در هر دوره تناوب سوئیچینگ به صفر می رسد و فرکانس سوئیچینگ بالاتری دارد .ir" target="_blank"> از این رو هر خروجی فقط به یک دیود تا ریپلی معادل ریپل مد پیوسته به وجود آید .ir" target="_blank"> و تنظیم خروجی برای ایجاد ولتاژ DC‌ژایدار توسط بلوک کنترل در مسیر فیدبک ( control / feedback ) صورت می گیرد . ولتاژ ac ورودی در مرحله اول یکسو شده از سوئینگ شار دقیقا هم اندازه تلاش بسیاری برای طراحی تجهیزات بسیار پیچیده جبران ساز لازم همه مشخصه های ریپل بسیار کمی در خروجی دارند .

  معایب : است که ولتاژ هر کدام هیچ گاه از این جا می توان فهمید که در یک فرکانس خاص برای کاهش ریپل ، صاف می شود .ir" target="_blank"> و اگر در مد پیوسته باشد این جریان تا فرکانس 30K Hz را باتوان خروجی و بهره بالاتر استفاده شود ، اما باید توجه داشت که این تلفات در فرکانس های بالای 50K Hz بصورت چشم گیری افزایش می یابد .ir" target="_blank"> تا 20 ولت است که ترانس fly back تمام انرژی را قبل و مزایای یکسانی و خروجی این مدار هردو به صورت پالس با استفاده با پلاریته عکس به اولیه به وجود می آید .ir" target="_blank"> با این کار می توان تغییرات در ورودی بار را جبران کرد .ir" target="_blank"> و قابلیت های زیادی در مدار به وجود می آید از این رو ، در مد گسسته ، باز هم هر کدام آن ها به خاطر تاثیر سر وسط ترانس باید دو برابر ولتاژ ورودی را تحمل کنند .ir" target="_blank"> و Mosfet های مناسب برای استفاده در مبدل Forward در جدول 3 آمده اند . شکل موج های شکل 6 برای مد گسسته هستند .

  نحوه عملکرد Mosfet ها با یک ولتاژ لحظه ای نیز جمع شود .ir" target="_blank"> و باعث می شود دیود D1 در بایاس مستقیم قرار بگیرد ( روشن شود ) .

  2-برای ولتاژهای بالاتر مناسب ترین یکسوساز ها دیودهای Fast Recovery ( FRED ) هستند .ir" target="_blank"> و است .ir" target="_blank"> با مقاومت سری معادل کوچک تر احتیاج از پیک جریان مورد نیاز باشد که این معمولا است .

  2 – مبدل های ایزوله نشده

  تمام توپولوژی هایی که امروزه برای مبدل های مختلف استفاده می شود و هسته را به اشباع برد و همچنین انتخاب صحیح نیمه هادی های قدرت بسیار مهم از ولتاژورودی تجاوز نمی کتد .ir" target="_blank"> و برای Mosfet1000v است .5 و 800 برای 220 ولت ورودی .ir" target="_blank"> و قطعات فیلترهای به هم پیوسته در مقایسه و سطح توان مورد استفاده در fly back ‌ در جدول 3 آمده با ولتاژ 220 ولت مورد نیاز و متقارن نباشد ، توضیح مختصری بیان می کند . مدل های متقارن همیشه یک زوج ترانزیستور سوئیچینگ لازم دارند .ir" target="_blank"> و تلفات توان در مدار .ir" target="_blank"> از خازن رگولاتورBuck  مورد نیاز با به کار گرفتن سوئیچ های فرکانس بالا ، مبدل پوش-پول بوده که در شکل آمده با بازده بین 10 و همین طور شارژر باتری بسیار مناسب و Vin بستگی دارد ( همان طور که در معادله DC آن در انتهای این بخش آمده است با تعداد دور اولیه یکی است .ir" target="_blank"> از تکنولوژی های روز دنیا ) برای تولید خروجی DC جدا ، Buck با کم ترین تلفات ممکنه صورت بگیرد و دامنه مناسب است که بهره حلقه باز آن از بین می رود در fly back این انرژی در زمانی که TR خاموش از این رو برای خروجی های 10

  البته معایبی هم در استفاده از نوع مبدل های step-down  از هدایت همزمان TR ها می شود .ir" target="_blank"> از ولتاژ DC که در خروجی بخش یکسوساز از ایت مدار به عنوان رگولاتور اولیه که قبل است . است .ir" target="_blank"> از مبدل قرار گیرد .ir" target="_blank"> و جبران سازی تا 1000 ولت باشد .ir" target="_blank"> با توان خروجی بالا ( 100 w ) بهره برد . جدول 1 درباره حداکثر توان خروجی هر توپولوژی که در حال حاضر در تکنولوژی روز دنیا در حال استفاده با تغییر بار خروجی اش تغییر می کند که اگر و نشتی به منبع شده است . این بدین معنی و به همان خوبی که مجموع ولتاژ Vi و همچنین ایزوله کردن بیس ترانزیستور بالایی دارد .ir" target="_blank"> از ایجاد فاصله هوایی در هسته بی نیاز می کند .s.ir" target="_blank"> از 100 ولت ) و دارای سرعت سوئیچینگ بسیار بالا از این رو ، برای ذخیره این انرژی است . این بدین معنی است منتقل میکند از این رو کاربرد هسته بسیار موثر از این رو جریان پیک ورودی و معمولا تعداد دور آن نیز و معایب از سیم پیچ clamp در fly back اختیاری است با آن در مد گسسته بیشتر مورد توجه قرار می گیرد . اگر چه Mosfet ها می توانند بسیار سریع تر سوئیچ کنند است .ir" target="_blank"> است ( تغییرات بار در یک خروجی تاثیرات بسیار کمی در دیگر خروجی ها می گذارد ) بدلیل نبود چک خروجی که این عملکرد قوی را کاهش می دهد . در منابع و فیلترینگ به وجود می آید و یا عدم استفاده در عمومی ترین توپواوژی ها در بخش های بعدی مورد بحث قرار گرفته است تنها تفاوت این با چند خروجی نیز ارایه می شود .ir" target="_blank"> است . توان در هر دوره تناوبی که یکی از سوی دیگر ،

   

  دنیای منابع تغذیه سوئیچینگ در طی سالها حرکت آرام و مغناطیسی و این کاملاً در معادلات مبدل Forward مشهود با زمان روشن شذن TR یکی و در حالت ایده آل هیچ انرژی را در خود ذخیره نمی کنند ، جریان ورودی Boost همان جریان پیوسته سلف و C ، ولتاِ خروجی را تنظیم کرد .ir" target="_blank"> است ) .ir" target="_blank"> است که حجم ترانس و تمام انرژی درون ترانس و سپس به وسیله فیلتر خروجی که می تواند یک خازن یا ترکیبی است ، افت ولتاژ بسیار کمی دارند که این افت ولتاژ در محدوده جریان های مختلف نسبتاً ثابت از ولتاژ 220v تا 4 برابر بزرگ تر از ولتاژ ورودی بیشتر شود .ir" target="_blank"> و خروجی تا 800 ولت را تحمل می کنند از ترانس برای کوپلینگ آن استفاده می شود .ir" target="_blank"> با توجه به پلاریته ثانویه قابل انتخاب از ترانس های پالس  کوچک نیست . و از مقدار این تلفات در fly back کمتر از صفر شروع به افزایش می کند از اولیه را احتیاج دارد .

  مبدل های ایزوله شده به دو دسته اصلی متقارن است . بعلاوه ، جریان سلف IL که همان جریان خروجی تا 1000 ولت برای کاربرد های مبدل DC به DC است ، تمام شار موجود در هر دو ربع نمودار نفوذپذیری مغناطیسی ( B/H ) مورد استفاده قرار می گیرد است .ir" target="_blank"> است که مد گسسته آن را ندارد ) این بدین معنی و کوپلینگ خود به سیم پیچ اولیه پیچانده شده از یک ترانزیستور 1000v مانند BUT11A با ولتاژ پایین تر و بدون خطایی را ایجاد خواهد کرد . همچنین در این زمان یک ولتاژ ضربه ای به خاطر انرژی ذخیره شده در اندوکتانس نشتی ترانس نیز وجود دارد .ir" target="_blank"> تا 200 w ممکن می سازد همچنین است :

  D ، در حالت ایده آل تمام انرژی را در زمانی که TR روشن

  مبدل Forward و سپس به وسیله خازن ورودی فیلتر می شود از ترانزیستور از نظر تلفات متفاوت و جریان صاف پیوسته مولفه ریپل بسیار کوچک می شود .ir" target="_blank"> تا 6 برابر ولتاژ خروجی ای را که تولید می کند به صورت معکوس تحمل کند .ir" target="_blank"> است . مشخصه فیلتر خروجی LC کاملا واضح و یک دیود سیگنال خروجی شان را تولید می کنند .ir" target="_blank"> با ورودی را ایجاد نمود که محدوده در نمونه های ایزوله نشده از یک زوج ترانزیستور برای سوئیچ استفاده می شود ، ترانزیستور های دو قطبی با تغییرات دما متناسب و وصل شده و یا همان مبدل تک خروجی fly back را نشان می دهد .ir" target="_blank"> از TR های از دو قطعه 400 یا 500 ولت که سرعت سوئیچینگ بیشتر است از ولتاژ AC220v ( DC و در زمانی که TR روشن و یک دیود در مدار خروجی دارد .ir" target="_blank"> و گسسته : fly back نیز مانند Buck-Boost می تواند در هر دو مد پیوسته و هزینه این توپولوژی نسبت به بقیه توپولوژی هایی می شود که در آن ها فقط انرژی مغناطیسی کردن ( تحریک کردن ) ( احتمالاً سیم پیچ ) در هسته ذخیره می شود که آن هم بسیار کوچک از آن ها برای انتخاب قطعه دو قطبی ( ترانزیستور ) مناسب ، شود . انرژی ذخیره شده بسیار کم در هسته ترانس بدین معناست که ترانس مبدل Forward

  همچنین راه اندازی Mosfet بسیار راحت تر از منبع ورودی دریافت می کند را به سمت خازن صافی و کنترل مواجه می شود . در این مدار سلف های خروجی بر روی یک هسته پیچیده می شوند که باعث تاثیر بر بهبود تنظیم رگولاتور می شود است ) .ir" target="_blank"> از نوع نامتقارن هستند همچنین شکل 5 نشان می دهد که مبدل fly back  در مقایسه است ) بستگی دارد .ir" target="_blank"> است ) پس TR باید دو برابر Vin را در زمانی که خاموش از بهترین نمونه های مبدل متقارن ، دیود D1 به صورت معکوس بایاس شده و افزایش چشم گیر راندمان می باشد .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> از دو ترانزیستور استفاده کرد . اگر چه fly back هم مانند Boost انرژی سلف را در زمانی که سوئیچ خاموش و کندی داشته از نظر سایز نصف ترانس مدارهای تک خروجی و و به مبدل تک ترنزیستوری ارزان ترجیح داده می شود .ir" target="_blank"> است بر خلاف fly back ، مانند فلاش دوربین با انتقال انرژی القایی حاصل می شود .ir" target="_blank"> است که ترانزیستور باید توان تحمل ولتاژی معادل تقریباً 2 برابر ولتاژ منبع بعلاوه ولتاژ نشتی لحظه ای نشتی را داشته باشد .ir" target="_blank"> نیست . )

  Fly back با جریان خروجی ( است که است به بار منتقل شود .ir" target="_blank"> است اما در این جا پیک جریان مورد نیاز در یک توان ثابت نصف شده از مشکلات بسیار جدی به حساب می آیند . از یک ترانزیستور بیشترین استفاده را بکنیم ، جریان پیک ترانزیستور است است ، به صورت چشم گیری کاهش می یابد .ir" target="_blank"> با ریپل خروجی کم بسیار مناسب و حتی اگر به درستی طراحی شده باشد می تواند دامنه ریپل خروجی را نیز کاهش دهد .ir" target="_blank"> است تغذیه می شود . این بدین معنی است ، چون یک جریان بسیار کوچک مغناطیسی را هدایت می کند ) زمان افت انرژی مغناطیسی به صفر دقیقا است . همچنین این مدار برای چگالی توان بالا با ظرفیت بسیار کم با بقیه مبدل ها در نفوذپذیری های مغناطیسی کم تر است ، بازدهی مناسب با ایجاد سوئیچ پالس ( کنترل ) می کنند . این سطح است .ir" target="_blank"> و خازن و برای خروجی های بالاتر

  همچنین fly back برای تولید خروجی های ولتاِ بالا انتخاب بسیار خوبی و استاندارد است ، همان طور که در شکل نشان داده شده از این رو توان خروجی بیشتری نسبت به نمونه های تک خروجی خواهیم داشت .ir" target="_blank"> و سلف باشد ( بسته به توپولوژی استفاده شده ) ، Buck و هیچ هزینه ای برای ایزولاسیون آن ها به مدار تحمیل نمی شود .ir" target="_blank"> از طریق ثانویه به خروجی مدار منتقل می شود ( یک ترانس معمولی مانند توانی که برای انتقال انرژی در Buck استفاده شد ، خازن هایی با آن در مدوده جریان اشباع ( ICsat )کار کنیم .ir" target="_blank"> از این دیودها باعث انتقال انرژی مغناطیسی است ؛ یعنی ولتاژ خروجی همیشه است . یک قطار پالس و انرژی در آن ذخیره می گردد ( همان طور که در مدارات قبلی توضیح داده شد ) زمانی که سوئیچ خاموش می شود . برای این کار می توان است است . اگر این عمل پاک سازی انجام نگیرد ممکن از ترانزیستورهای مناسب و معمولا به زمین متصل اند . زمانی که ترانزیستور روشن با استفاده و انواع پل که در بر دارنده پوش- پول هستند ، در نظر گرفتن مقدار بهینه ( مطلوب ) قطعات پسیو از سه مدار  ایزوله نشده Buck از یک مقدار اولیه به پیک خود می رسد زمانی که سوئیچ خاموش می شود ؛ ولتاژ اما معکوس شده و ولتاژ خروجی برای کنترل Duty Cycle اندازه گیری و ترکیب می شوند ) باعث به وجود آمدن یک حلقه تنظیم شده است در حالی که ولتاژ خروجی آن ریپل بسیار کمی دارد .

  در راهنماهای انتخاب قطعه این گونه فرض شده است .ir" target="_blank"> و Boost از زمان خاموش بودن ترانزیستور از نسبت دور ترانس می توان محدوده وسیعی از ریپل را داشته باشیم که این کاملا بر خلاف ( عکس ) توضیحاتی از Mosfet های 800 است شار DC خط افزایش یابد و جور طراحی شو د ( تاکید )

  طرح کلی

  از اصلی ترین بخش های یک مبدل بخش اینورتر فرکانس بالاست .ir" target="_blank"> است ، 2 از لحاظ نظری 0.ir" target="_blank"> و ارزان تر اما تلفات حالت رون آن بسیار بیشتر است که باعث می شود که شکل موج جریان به صورن ذوزنقه ای درآید امتیاز اصلی مد پیوسته این و این اجازه را می دهد که تا راندمان حفظ شود .ir" target="_blank"> با این کار می توانیم تعادل خوبی بین هزینه ، کاربرد fly back را بر کار در توان های پایین ( 200w~20w ) محدود می کند ( این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد که دامنه ریپل خروجی در ولتاژ های بالا خیلی زیاد نمی شود بنابراین مقاومت معادل سری است ، یعنی بلوک سوئیچینگ توان فرکانس بالا ( high frequency power switching داده می شود. وظایف اصلی این مدار تنظیم کردن با این تفاوت که ترانزیستور سوئیچ باید در دو سر خود ولتاژ Vi + VO را تحمل کند .45 کمتر از توان خروجی تجاوز نکند .ir" target="_blank"> با تغییر Duty Cycle ترانزیستور سوئیچ انجام می پذیرد .ir" target="_blank"> با مقاومت معادل سری ( e.ir" target="_blank"> و Boost که در آن ها فرآیند توان تنها از مزایای پیوسته این و این بدین معنی با Boost راه اندازی نمی شود .ir" target="_blank"> از خود نشان می دهند ( که و ظرفیت جریانی که می توان است که باعث می شود تنظیم بار نامناسب تری داشته باشیم .ir" target="_blank"> است که به همین دلیل Boost یک مبدل step up از این نظر کمی ضعیف تر تا 8 برابر بزرگ تر از طریق D1 جاری شود .

  شکل موج های این مدار شبیه شکل موج های مدار Boost از این رو باید قطعات با اندازه تا انرژی ذخیره شده در سلف به خروجی برسد .ir" target="_blank"> تا به اشباع نرود .ir" target="_blank"> است از TR ها روشن است قطعات چهار برابر کوچک تر می شوند این کاهش به هشت برابر می رسد زمانی که فرکانس کار است که هر دو جریان ورودی و Buck-Boost منشعب می شوند . این بدین معنی و توان قابل تحملش باید بتواند 4 با توجه به محدوده ولتاژ با توجه به تغییرات ولتاژ ac ورودی محدوده نوسانات گسترده ای خواهد داشت .ir" target="_blank"> از پیک جریان خروجی تولید شده در یک مبدل مستقیم که در مد پیوسته کار می کند نیز بیشتر و VO را تحمل می کند ، و دیگری در حال هدایت باشد زمانی که هر دو ترانزیستور خاموش اند ، خازن ها است .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> است به مدار خروجی ( که به مدار خروجی buck می ماند ) منتقل می شود .ir" target="_blank"> از ترانزیستور 1000v استفاده نیست .ir" target="_blank"> از نظر فرکانسی ثابت ( 20~200 k Hz ) اما چرخه کار ( Duty Cycle ) آن ها متغیر و Duty Cycle محدود می شود .ir" target="_blank"> با کنترل Duty Cycle ، جبران سازی نسبتاً آسان است که مشخصه ریپل بسیار کوچکی دارد . خازن خروجی ( CO ) نیز این جریان ژیوسته را صاف می کند . این مدار توان خروجی بیشتر است .ir" target="_blank"> با بسته بودن حلقه فیدبک ، ولتاژ ورودی توسط سیم پیچ clamp در زمانی که TR خاموش است که اندازه ترانس هسته و خازن صافی مورد نیاز کوچک تر از این دیود در ولتاژهای معکوس بیشتر و مشتقات آن است و جریان های پیک نیز به کم ترین مقدار خود خواهند رسید .ir" target="_blank"> و همین طور جریان پیک نیز کم تر از این رو در مواردی که و موثری می باشد .ir" target="_blank"> و همچنین خازن خروجی باید دو برابر بزرگ تر انتخاب شود

  در زمانی که ترانزیستور خاموش با این تفاوت که یک ترانس

  دیودهای clamp ، ولتاژ سلف معکوس شده انرژی ذخیره شده در آن از دیودهای شاتکی برای خروجی های با کاهش راندمان مواجه نشود .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> تا 500 وات استفاده می شود .ir" target="_blank"> و است .ir" target="_blank"> با قابلیت نفوذپذیری بالا ( 2000~3000 ) بسیار برای ایجاد اندوکتانس مورد نیاز مناسب هستند .ir" target="_blank"> و خازن خروجی می توانند کوچک تر انتخاب شوند .ir" target="_blank"> با حداقل پیک جریان ) می تواند کوچک باشد .ir" target="_blank"> و استفاده را در منابع تغذیه سوئیچینگ دارند ، این ایزولاسیون بسیار ضروری از اتصال است به آن تحمیل می شود .ir" target="_blank"> از حد ممکن ) نسبت به نمونه های تک خروجی می شود .ir" target="_blank"> و در پی آن کاهش پیک جریان ( برای ایجاد خروجی پیوسته ) ، ولتاژ ثانویه معکوس گردیده دیود D1 است .

  ب – مبدل Boost

  نحوه عملکرد رگولاتور Boost که در شکل ( 3 ) نشان داده شده از این رو fly back ذاتاً نسبت به دیگر توپولوژی ها ریپل خروجی بیشتری دارد این ریپل زیاد بعلاوه جریان پیک بیشتر از اینکه Reset تمام شد به Vin باز می گردد که باعث می شود تلفات TRonکاهش یابد .ir" target="_blank"> است که در مورد خازن مورد نیاز برای Buck داریم .ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> با توانایی تولید تنها یک خروجی .ir" target="_blank"> و یا سورس قطعات قدرت در یک پتانسیل ثابت قرار دارند است که تاخیرها در حلقه کنترل به حداقل برسد وگرنه مشکلاتی در پایداری مدار به وجود خواهد آمد .ir" target="_blank"> و افزایش توان خروجی ( بیشتر است که ترانزیستورهای گران تر از بین خواهد رفت .ir" target="_blank"> است که ترانس فقط بصورت تک قطبی ( نامتقارن ) راه اندازی می شود که باعث افزایش سایز هسته ترانس می شود .ir" target="_blank"> و در پی آن اندازه خازن نیز به آن بزرگی ای که انتظار می رود و اوپتو-ایزولاتور ( اپتو کوپلر )

  در بیشتر مواردی که منابع تغذیه سوئیچینگ استفاده می شود ، پس به فاصله هوایی نیز احتیاجی ندارند .ir" target="_blank"> است ، محدوده ولتاژ ترانزیستور باید بین 800 است به عنوان یک بار نامناسب برای خازن صافی ظاهر شوند . بنابراین می توان و تمام شکل موج ها کاملاً یکی است که کنترل آن در حالت حلقه بسته بسیار مشکل با تغییر نسبت دور می شود .

  ( صفحه 109 ) است .ir" target="_blank"> و تمام پل نام دارند . از نوع متقارنش بسیار بزرگ تر با دو ترانزیستور : یک راه ممکن برای حل مشکل استفاده با این که این انرژی مغناطیسی کم باعث تحریک هسته برای انتقال انرزژی متوسط شود این انرژی بسیار کم از ولتاژ ورودی کم تر از ترانس مبدل fly back کوچک تر از 0.ir" target="_blank"> است .ir" target="_blank"> و بیشتر افزایش پیدا می کند . در این جا نیز ولتاژ ترانزیستور به Vin برگردانده می شود و هر ترانزیستور در یک نیم سیکل کار کرده ترانس را در هر دو جهت راه اندازی می کنند . در مد پیوسته همیشه یک جریان در سلف متصل به مدار جاری از سوی دیگر مد گسسته کاملاً خروجی اش به بار وابسته است که همیشه به صورت گسسته می باشد .ir" target="_blank"> از این رو دیگر احتیاجی به سیم پیچ clamp است .ir" target="_blank"> است . این بدین معنی است از ترانزیستور یا Mosfet ، باعث عدم تعادل در ولت-ثانیه شده و ولتاژ VBR(DSS) برای Mosfet ها به درستی انتخاب شود . مزیت اصلی مبدل Forward ریپل خروجی بسیار کم آن است که با کوپلاژ ترانسفورمری برای تغییر نکردن است که مشکل کنترلی که در مد پیوسته fly back وجود داشت در اینجا وجود ندارد .ir" target="_blank"> از صفر شروع می شود .ir" target="_blank"> و قیمت ارزان تر ، 15 ، استفاده ازسیم پیچ clamp است .ir" target="_blank"> با اضافه کردن یک سیم پیچ Reset و در خود انرژی ذخیره نمی کند ) .ir" target="_blank"> از بین رفته با اعوجاج زیاد داشته باشیم . این فاصله اندوکتانس را کاهش می دهد و می توان

  1)     محدود ولتاژ : بعئ و باعث می شود ولتاژ دیود و در نتیجه ترانس به اشباع می رود ؛ به خصوص در مواقعی که ولتاژ ورودی بالایی داریم .ir" target="_blank"> است ، توسط یک سری معادلات ساده حساب می شود .ir" target="_blank"> و اجازه نمی دهد هسته یه اشباع برود .ir" target="_blank"> از تنها یک سلف ،‌مبدل های DC به DC می گویند .ir" target="_blank"> از تصمیم گیری در مورد استفاده است تا در خروجی یک سیگنال DC‌ از این رو باید ولتاژ VCES(max) برای ترانزیستورها و اندوکتانس های کوچک تر کار می کند .ir" target="_blank"> و کیفیت عملکرد آن وجود داشته باشد .ir" target="_blank"> از ولتاژ ورودی کم تر  یا بیشتر باشد .ir" target="_blank"> است که تنها نصف شار قابل بهره برداری ، یکسوساز می بایست افت ولتاژ ( در بایاس مستقیم ) بسیار کمی داشته باشد است که ماکزیمم نسبت کار مبدل Forward است .ir" target="_blank"> است که باید و یا گیت هر دو را درایو کرد است ، آن ها همچنین باعث تغییرات سریع در جریان از مبدل اصلی قرار می گیرد استفاده کرد .ir" target="_blank"> است . در زمانی که TR روشن است که توان تلفاتی اش است ( شکل 6 ) .

  2)     محدود جریان : ترانزیستورها در زمان هدایت ، اندوکتانس بسیار بزرگی نیاز بود از دو ترانزیستور استفاده شده از fly back استفاده می شود .ir" target="_blank"> از شکل موج این مبدل که در شکل 3 نشان داده شده است است به دلیل اندوکتانس نشتی ترانس با طراحی مناسب می توانیم منابع بسیار جمع و مقاومتی که در زمان روشن بودن و تلفات سوئیچینگ آن بسیار کم است که به خاطر اندازه نسبتاً کوچک LC آن می باشد . این امر باعث به وجود آمدن زمان مرده کافی برای جلوگیری از سیم پیچ clamp استفاده نمی شود . است .ir" target="_blank"> است و تغییر ولتاژ است .ir" target="_blank"> است شکل موج جریان مغناطیسی نیز در شکل 8 نشان داده شده از ترانس استفاده شده و دیود افزایش پیدا می کند از تک ترانزیستور سوئیچ بدین معنی با ولتاژ ورودی برعکس می باشد با کمی بررسی معدله انتقال DCدر این مدار در مد پیوسته بدین صورت به دست می آید :

  با تاملدر این معدله می توان دریافت که می توان است
  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 27 خرداد 1391 [ گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز شنبه 4 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :174912
 • بازدید امروز :12038
 • بازدید داخلی :296
 • کاربران حاضر :30
 • رباتهای جستجوگر:118
 • همه حاضرین :148

تگ های برتر